Průvodce otužováním v Jizerských Horách

       Vy všichni, kteří chcete s otužováním začít to klidně zvládnete naprosto sami a bez cizí pomoci! S otužováním je nejlépe začít pozvolna a hlavně se otužovat pravidelně. Nikoho k tomu nepotřebujete a spoustu dobrých rad najdete na internetu. Pokud i přesto chcete mít vedle sebe někoho zkušenějšího, kdo vám v začátku pomůže, ukáže vám klidná místa, kde se můžete na první vstup do ledové vody plně koncentrovat a při prvním kroku vás podpoří a bude vám nápomocný - napište mi..

Věděli jste, že už v 18. století se využívaly účinky chladné vody k léčebným účelům? U nás se touto metodou proslavil Vinzenz Priessnitz. Jezdili se k němu do Jeseníků léčit lidé až z Vídně.

Otužuji se 6 let. Moje někdy těžko získané zkušenosti pak potvrzuje Wim Hof, který drží světový rekord v pobytu v ledové vodě a je lektorem otužování. Moje metody jsou mírně odlišné a vycházím z vlastních zkušeností. V základu jsou ovšem naše metody prakticky stejné.

Kdybych znal tenkrát Hofa nebo by mě dal někdo nějaké rady do začátku, byly by mé začátky otužování efektivnější a bezpečnější..